Мова:

Єдність

 
Патентна фірма «Єдність»
Реєстрація торгових марок, патентів, авторського права, захист прав інтелектуальної власності з 1993 року
проспект Червонозоряний 115, оф. 201-202, м. Київ, 03118, Україна
Контактні телефони: 8(044)259-83-05, 8(044)259-93-07, 8(067)209-78-89, 8(067)447-00-26
 
Главная / Наші послуги / Патентування винаходів, корисних моделей

Статті, події, новини

Ціна патентування в Україні комп'ютерної програми 10.09.2019

ЦІНА ПАТЕНТУВАННЯ В УКРАЇНІ КОМП’ЮТЕРНОЇ ПРОГРАМИ 10.09.2019 Ціна реєстрації (патентування) комп'ютерної програми. Вартість державних зборів та послуг для резидентів України зазначена в гривнях. У «звичайних, нескладних» випадках патентування (реєстрації) комп'ютерної програми ціна складає: - для...

ЗМІНИ 2019 ЩОДО РЕЄСТРАЦІЇ ТОРГОВИХ МАРОК УКРАЇНИ

Нова мінімальна ціна оформлення та реєстрації торгової марки України – 7200 грн. brand@unite.ua +380674470026   1. Реєстрація торгової марки в Україні 2019. В червні-липні місяці 2019 року вступила в силу і почала діяти нова Постанова Кабінету...

Реєстрація торгівельної марки, назви

Процедура реєстрації торговельних марок в Україні в 2019 році поки не змінилася. Хоча на цей час в Закон України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» попередньо вже...

Оформити авторське право на пісню онлайн

1. Online реєстрація авторського права https://www.copyright-ua.com/ Патентна фірма «Єдність» пропонує авторам пісень (поетам і композиторам) здійснити державну реєстрацію юридичних прав на власні пісні. Ви можете за допомогою пропонованого online сервісу: 1. замовити оформлення...

Патентування винаходу (корисної моделі) на території України

Право власності на винахід та/або корисну модель підтверджується патентом.

Патентна фірма «Єдність» пропонує Вам кваліфіковану допомогу в отриманні патентів України на винаходи та корисні моделі.

Мінімальна вартість отримання патенту України на корисну модель та/або на винахід (включаючи державні збори і мита, послуги патентної фірми) становить:

Для резидентів України

Патент на корисну модель

Патент на винахід

Для фізичних осіб - авторів патенту (резидентів України)

від 6082 грн.

9232 грн.

Для юридичних осіб (резидентів України)

від 7397 грн.

13317 грн.

Для нерезидентів України

Патент на корисну модель

Патент на винахід

Для фізичних осіб - авторів патенту (нерезидентів Україна)

1119 $

2139 $

Для юридичних осіб (нерезидентів України)

1285 $

2685 $

Більш детальна інформація про вартість отримання патенту України на винахід

Об'єктом винаходу (корисної моделі) може бути:
продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганізму, культура клітин рослини та тварини)
процес (спосіб), а так само нове застосування відомого продукту чи способу.

Власником патенту України на винахід (корисну модель) можуть бути фізичні або юридичні особи - резиденти або нерезиденти України. Власниками патенту на винахід (корисну модель) може бути група осіб.

Патент України на винахід (корисну модель) діє виключно на території Україні.

Патент України на винахід діє 20 років від дати подання заявки в Укрпатент (за умови щорічного підтримання патенту в дії).

Патент України на корисну модель діє 10 років від дати подання заявки в Укрпатент (за умови щорічного підтримання патенту в дії).

Патент на винахід (корисну модель) необхідно підтримувати в дії щорічно. Тобто щорічно необхідно оплачувати відповідний збір за підтримання в дії патенту.

Якщо Ви (фізична особа) або Ваше підприємство (юридична особа) є власником патенту України на винахід (корисну модель), то Вам або Вашому підприємству належить:

- Виключне право на використання винаходу (корисної моделі);
- Право забороняти іншим особам використовувати винахід (корисну модель) без вашого дозволу;
- пПраво дозволяти іншим особам використовувати винахід (корисну модель) на підставі ліцензійних договорів;
- Право порушувати судові справи проти несанкціонованого використання винаходу (корисної моделі) і вимагати від порушника відшкодування завданих збитків;
- Передавати (продавати) свої права на винахід (корисну модель);
- Право почати власне виробництво продукту, який виготовляється із застосуванням запатентованого винаходу (корисної моделі);
- Внести право власності на запатентований винахід (корисну модель) або право на його використання як свій внесок в статутний фонд підприємства, що створюється або вже існує, тобто використовувати зазначені права як інвестицію;
- Право здійснити патентування Вашого винаходу (корисної моделі) на територіях інших держав (таке право діє протягом 12 місяців від дати подання заявки на отримання патенту в Укрпатент).

Таким чином, право власності на винахід (корисну модель), що засвідчується охоронним документом - патентом, надає його власнику повноваження, подібні тим, що і право власності на будь-який об'єкт, який чинним законодавством визначений як товар, і тому може бути об'єктом будь-яких цивільних правових дій.

Для здійснення процедури патентування винаходу (корисної моделі) від майбутнього власника патенту необхідна наступна інформація і дані:

1. Повні реквізити особи – майбутнього власника патенту (власником патенту може бути юридична або фізична особа).

2. ПІБ та адресу проживання автора / авторів  (фізична особа) технічного рішення, яке патентується, тобто безпосередньо - винахідник (винахідники).

3. ИІнформація про технічне рішення, яке патентується. Дана інформація надається Вами на підставі питань, які сформулюють для Вас фахівці Патентної фірми «Єдність». Перелік таких питань залежить, безпосередньо, від виду об'єкта винаходу (корисної моделі): конструкція (пристрій, продукт) або технологічний процес (спосіб здійснення чого-небудь), або речовина (продукт).

Після отримання від Вас вищевказаних даних та інформації, ми надамо Вам проект Договору про надання послуг, Довіреність від Вашого підприємства або від фізичної особи патентному повіреному Україна і рахунок для оплати послуг. Можлива поетапна оплата послуг, наприклад 50% до початку роботи і 50% після отримання Вами патенту. Робота над заявкою становить не менше 30 робочих днів, в залежності від складності винаходу (корисної моделі). Після чого заявка направляється в Укрпатент, і Ви на підставі інформації від нас оплачуєте збір за подачу заявки на отримання патенту.

Стандартна процедура патентної  експертизи за заявкою на корисну модель триває 8-10 місяців. Термін отримання такого патенту на корисну модель становить 10-12 місяці від дати подання заявки в Укрпатент.

Прискорена патентна  експертиза за заявкою на корисну модель триває 1-2 місяці. Термін отримання такого патенту на корисну модель становить 2,5 - 4 місяці від дати подання заявки в Укрпатент.

Стандартна патентна  експертиза за заявкою на винахід триває 20-30 місяців. Термін отримання такого патенту на винахід становить 24-36 місяців від дати подання заявки в Укрпатент.

Прискорена патентна експертиза за заявкою на винахід триває 2-4 місяці. Термін отримання такого патенту на винахід становить 4-8 місяців від дати подання заявки в Укрпатент.

Вартість послуг, державні збори, мита за підготовку, подачу заявок і отримання патентів України на винахід або корисну модель.

Патентування винаходу чи корисної моделі (одержання патенту України на винахід або корисну модель)

Для юр. осіб резидентів України

Для фіз. осіб резидентів України - авторів патенту

Для не юр. осіб нерезидентів України

Для фіз. осіб нерезидентів України - авторів патенту

Державні збори та мито, пов'язані з отриманням патенту України на винахід (корисну модель)

Збір за подачу заявки на винахід (корисну модель), формула якого містить не більше 3 пунктів

800 грн.

40 грн

110 $

6 $

Збір за подачу заявки на винахід (корисну модель), , додатково за кожен пункт формули, більше 3

80 грн.

4 грн.

15$

1$

Збір за проведення кваліфікаційної експертизи заявки на винахід, формула якого має один незалежний пункт

3000 грн

150 грн.

400$

20$

Збір за проведення кваліфікаційної експертизи заявки на винахід, формула якого містить додатковий незалежний пункт більше одного (за кожен незалежний пункт формули)

3000 грн.

150 грн.

400$

20$

Збір за публікацію публікацію про видачу патенту на винахід (корисну модель), залежно від кількості сторінок опису винаходу (корисної моделі)

от 200 грн.

от 10 грн.

от 25$

от 2$

Збір за підтримку в дії патенту на винахід (корисну модель) за 1-ий рік

300 грн.

15 грн.

50 $

10 $

Мито за видачу патенту на винахід (корисну модель)

17 грн.

17 грн.

100 $

100 $

Вартість послуг Патентної фірми «Єдність» 

(Оформлення заявки, діловодство, отримання патенту на винахід або корисну модель)

Послуги Патентної фірми «Єдність»

Для резидентів України юр. або фіз. осіб

Для не резидентів України юр. або фіз. осіб

Первинний аналіз винаходу (корисної моделі) на відповідність критеріям його патентоспроможності відповідно до Закону України "Про охорону прав на винаходи (корисні моделі)"

Весь комплекс робіт (послуг) по заявці і патенту на винахід

від 9000 грн.

Весь комплекс робіт (послуг) по заявці і патенту на корисну модель від 6000 грн.

Весь комплекс робіт (послуг) по заявці і патенту на винахід

від 2000 $

Весь комплекс робіт (послуг) по заявці і патенту на корисну модель від 1000 $

Классификация изобретения (полезной модели) в соответствии с Международной классификацией изобретений (полезных моделей)

Патентно-інформаційний пошук за офіційними опублікованими описами винаходів і корисних моделей до патентів України і за доступною інформацією щодо описів винаходів і корисних моделей до патентів РФ для виявлення аналогів і прототипів технічного рішення, яке патентується.

Складання та оформлення матеріалів заявки на видачу патенту України на винахід (корисної моделі):

- Виявлення істотних ознак винаходу (корисної моделі);

- Порівняння суттєвих ознак винаходу (корисної моделі) з ознаками аналогів; вибір прототипу для винаходу (корисної моделі), яке патентується;
- Складання формули винаходу (корисної моделі) (до 10 пунктів);
- Складання опису винаходу (корисної моделі);

- Складання реферат винаходу (корисної моделі);
- Обробка та підготовка, згідно з відповідними Правилам, таблиць, креслень, схем, графічних зображень винаходу (корисної моделі);

- Складання та подання клопотання про проведення експертизи на винахід по суті - тільки для винаходу

Ведення діловодства та листування з Патентним відомством у процесі розгляду заявки на винахід (корисної моделі) до отримання патенту

Отримання та видача охоронного документа (патенту України на винахід (корисну модель).

Додатково (тільки для винаходу). 

У разі необхідності редакції суті винаходу в процесі патентної експертизи, яка може бути викликана обмеженнями патентної експертизи за критеріями «новизна» і / або «винахідницький рівень», такі послуги оплачуються окремо.. 

від 1500 грн.

від 300 $

Додаткова інформація про патенти на винаходи і корисні моделі України

Інформуємо Вас про можливість отримання двох видів патентів на технічні рішення на території України:

Деклараційний патент на корисну модель:

По заявці на видачу патенту України на корисну модель патентна експертиза буде здійснена Укрпатентом за формальними ознаками(тобто без здійснення досліджень на світову новизну та без дослідження щодо наявності винахідницького рівня в технічному рішенні, що патентується), тобто в процесі експертизи експерти виявляють: чи відповідає Ваше рішення об'єкту патентування взагалі, чи відповідає вимогам єдності об’єкт, що патентується, експертизою також визначається промислова придатність об'єкта, чи відповідає заявка про видачу патенту на корисну модель вимогам Правил складання формули й опису корисної моделі.

Одержаний Вами патент України на корисну модель декларує: Ваше право авторства на технічне рішення, Ваш пріоритет на технічне рішення, суть технічного рішення, яке запатентоване.

Переваги даного виду патенту на корисну модель:

- Можливість швидкого отримання охоронного документа – патенту України;

- Законодавча необов'язковість одного з критеріїв патентоспроможності (винахідницький рівень) при підготовці матеріалів заявки - тобто менш складна робота у порівнянні із заявкою на винахід;

- Відносно не висока вартість отримання патенту.

Недоліки даного виду патенту на корисну модель:

- Відсутність патентної експертизи на світову новизну;

- Не можливість на підставі даного патенту здійснювати патентування в деяких країнах (наприклад, в РФ корисною моделлю може бути тільки конструкція, але не технологічна схема);

- Менший термін дії патенту на корисну модель, ніж патенту на винахід;

- В разі конфлікту на ринку, протилежна сторона має право замовити експертизу патенту на новизну і у випадку, якщо новизни немає, то патент на корисну модель може бути визнаний недійсним, при цьому власник патенту не має права втручатися в експертизу за патентом і коригувати суттєві ознаки патенту.

Патент України на винахід:

Патентна експертиза проводитиметься за всіма критеріями патентної здатності: промислова придатність винаходу; світова новизна винаходу; винахідницький рівень технічного рішення (непередбаченість винаходу).

Зазвичай, такий патент на винахід є більш сильним документом, ніж деклараційний патент на корисну модель, але термін експертизи за заявкою на отримання такого патенту може бути - до декількох років, якщо дану процедуру патентної експертизи офіційно не прискорити.

Переваги даного виду патенту на винахід:

- У разі успішної патентної експертизи, патент на винахід є дуже сильним та міцним охоронним документом і такий патент дуже складно і практично неможливо визнати недійсним у судовому порядку;

- В процесі патентної експертизи існує можливість коригувати суть патенту в бік зменшення патентних прав у випадку, якщо експертизою виявлено схожі рішення, раніше існуючі та/або запатентовані в світі;

- Заявка на отримання патенту на винахід надає заявнику винаходу можливість протягом 12 місяців від дати подання заявки в Україну активізувати процедуру міжнародного патентування з можливістю клопотання пріоритету української заявки на винахід;

- Тривалий термін дії патенту України на винахід (20 років). 

Недоліки даного виду патенту:

- Тривалий термін отримання патенту (якщо процедуру патентної експертизи офіційно не прискорювати);

- Відносно висока вартість державних зборів, послуг, процедури прискорення.

Повідомляємо Вам також про те, що на практиці більшість юридичних і фізичних осіб України на одне і те ж технічне рішення одночасно подають дві заявки (на корисну модель + винахід), і, відповідно отримують два патенти - це ні яким чином не суперечить законодавству. Необхідність отримання 2-х патентів залежить від певної ситуації, і таке рішення Ви приймаєте самостійно (можливо з огляду на наші рекомендації).

Консультації з питань патентування винаходів і корисних моделей Ви можете отримати за телефонами:

(044) 259-93-05

(067) 209-78-89

email  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Контактна особа: CУХАРЕВ Станіслав Миколайович, магістр з інтелектуальної власності, директор у справах інтелектуальної власності Патентної фірми «Єдність». 

(067) 404-17-02

email  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Контактна особа: CУХАРЕВА Валентина Вікторівна, патентний повірений України, реєстраційний № 1010, юрист, магістр з інтелектуальної власності, інженер-мікробіолог, генеральний директор Патентної фірми «Єдність».