Мова:

Єдність

 
Патентна фірма «Єдність»
Реєстрація торгових марок, патентів, авторського права, захист прав інтелектуальної власності з 1993 року
проспект Червонозоряний 115, оф. 201-202, м. Київ, 03118, Україна
Контактні телефони: 8(044)259-83-05, 8(044)259-93-07, 8(067)209-78-89, 8(067)447-00-26
 

Статті, події, новини

Ціна патентування в Україні комп'ютерної програми 10.09.2019

ЦІНА ПАТЕНТУВАННЯ В УКРАЇНІ КОМП’ЮТЕРНОЇ ПРОГРАМИ 10.09.2019 Ціна реєстрації (патентування) комп'ютерної програми. Вартість державних зборів та послуг для резидентів України зазначена в гривнях. У «звичайних, нескладних» випадках патентування (реєстрації) комп'ютерної програми ціна складає: - для...

ЗМІНИ 2019 ЩОДО РЕЄСТРАЦІЇ ТОРГОВИХ МАРОК УКРАЇНИ

Нова мінімальна ціна оформлення та реєстрації торгової марки України – 7200 грн. brand@unite.ua +380674470026   1. Реєстрація торгової марки в Україні 2019. В червні-липні місяці 2019 року вступила в силу і почала діяти нова Постанова Кабінету...

Реєстрація торгівельної марки, назви

Процедура реєстрації торговельних марок в Україні в 2019 році поки не змінилася. Хоча на цей час в Закон України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» попередньо вже...

Оформити авторське право на пісню онлайн

1. Online реєстрація авторського права https://www.copyright-ua.com/ Патентна фірма «Єдність» пропонує авторам пісень (поетам і композиторам) здійснити державну реєстрацію юридичних прав на власні пісні. Ви можете за допомогою пропонованого online сервісу: 1. замовити оформлення...

Міжнародне патентування винаходів за процедурою PCT

  • Патентування винаходу (корисної моделі) на території інших держав.
  • Національна процедура патентування винаходу (корисної моделі) на території інших держав. 
  • Міжнародне патентування винаходів за процедурою PCT.
  • Введення міжнародних заявок PCT в національну фазу Україні. Отримання патентів України на винаходи (корисні моделі) за міжнародними заявками PCT.

Мінімальна вартість підготовки та введення в міжнародну фазу міжнародної заявки PCT на винахід для резидентів України.

 

 

Юридичні особи

Фізичної особи

1

Збори, мита, послуги національних та міжнародних патентних організацій

1760 $

387 $

2

Вартість послуг Патентної фірми «Єдність»

1450 $

1175 $

3

сума всього

3210 $

1562 $

Більш детальна інформація про вартість міжнародної заявки PCT на винахід (посилання на прайс).  

Право власності на винахід або корисну модель на території кожної держави підтверджується національним патентом цієї держави.

Наприклад, патент Україні - діє виключно на території Україні, патент Російської Федерації діє виключно на території Російської Федерації, патент США - діє виключно на території США, патент Німеччини - діє виключно на території Німеччини, патент Китаю - діє виключно на території Китаю, і т . д. 

Таким чином - міжнародних патентів на винаходи (корисні моделі) не існує.   

В області патентування винаходів і корисних моделей в інших країнах можуть існувати такі патентні документи:

- Національна патентна заявка, і як наслідок - національний патент на винахід або корисну модель для кожної конкретної країни;

- Міжнародна патентна заявка (за процедурою PCT), і як наслідок один або декілька національних патентів на винахід та / або корисну модель, регіональний патент на винахід (наприклад - один Євразійський патент для 9 країн);

- Регіональна патентна заявка, і як наслідок - один регіональний патент для декількох країн (Євразійський патент для 9 країн).     

Патентна фірма «Єдність» пропонує Вам кваліфіковану допомогу щодо підготовки та подання міжнародних патентних заявок на винаходи і корисні моделі за процедурою PCT.

РСТ (Patent Cooperation Treaty) – Договір про патентну кооперацію
 

Договір про патентну кооперацію - це міжнародний договір, який укладено в 1970 році. Даний договір стосується патентного права, а саме патентного права на винаходи. На основі даного договору РСТ існує система РСТ. Основною метою підписання Договору РСТ і створення системи РСТ є спрощення процедури правового захисту та охорони винаходів, а також більш економічно вигідну (тобто більш дешеву) процедуру патентування винаходів в декількох країнах. Система РСТ передбачає і забезпечує абсолютно єдину процедуру оформлення та направлення заявок на патентування винаходів для їх захисту на території будь-якої і кожної із держав (що приймають участь в договорі РСТ).

Договірні за договором РСТ держави утворюють Міжнародний союз патентної кооперації (International Patent Cooperation Union). Договір РСТ підписано більшістю (~ 141) держав світу.

 

Основна суть та етапи міжнародної системи патентування винаходу або корисної моделі за процедурою PCT для резидентів Україна фізичних та/або юридичних осіб.

Процедура патентування PCT передбачає дві фази проходження патентної заявки: міжнародна фаза PCT (для всіх зазначених країн)і національні фази PCT (для кожної з вказаних країн).  

Міжнародна фаза міжнародної заявки PCT на винахід.

1. Міжнародна заявка PCT подається в Укрпатент, як правило, на підставі існуючої (поданої в Укрпатент) національної патентної заявки.

2. Міжнародна заявка PCT подається на одній з мов системи PCT: англійська, французька, іспанська, російська.

3. Мита і збори щодо міжнародної заявки PCT оплачуються на території Україні.

4. Українське патентне відомство (Укрпатент) обробляє патенту заявку і направляє її в Міжнародне Бюро Всесвітньої Організації Інтелектуальної Власності (МБ ВОІВ (WIPO), Женева). В т.ч. обов'язковим є проведення Міжнародного патентного пошуку, і Укрпатент, відповідно, направляє один примірник міжнародної патентної заявки PCT в Міжнародний пошуковий орган (Москва або Женева).

5. За бажанням Заявника винаходу, можливе здійснення Попередньою міжнародної патентної експертизи по міжнародній заявці PCT на винахід.

6. Міжнародне Бюро Всесвітньої Організації Інтелектуальної Власності (МБ ВОІВ) в офіційному міжнародному бюлетені та на офіційному сайті здійснює міжнародну публікацію міжнародної заявки PCT на винахід разом із звітом про міжнародний патентний пошук.

В процесі реєстрації Міжнародної заявки на винахід Міжнародний пошуковий орган здійснює міжнародний патентний пошук і надає заявнику винаходу Звіт про міжнародний патентний пошук, в якому зазначено:

- виявлений рівень техніки (найближчі відомі аналоги заявленого винаходу);

- обґрунтований попередній висновок щодо відповідності винаходу критеріям патентоспроможності: новизна; винахідницький рівень, промислова придатність винаходу.     

Таким чином, Заявник винаходуза досить невеликий період часу отримує результати патентного пошуку і оцінює можливість і доцільність подальшого патентування винаходу на підставі Міжнародної заявки PCT в певних країнах та/або регіонах - учасницях Договору PCT. В кожної обраної Заявником країні здійснюється процедура введення міжнародної заявки PCT в національну фазу патентування кожної конкретної країни.      

На цьому етап міжнародна фаза патентної заявки PCT вважається завершеною. Тобто заявка PCT введена в міжнародну фазу і далі заявник винаходу має право активізувати національні фази міжнародної заявки PCT з метою отримання національних та регіональних патентів на винаходи в кожній з країн або в регіоні.

Вартість послуг, державні та міжнародні збори, мита за підготовку, подачу та введення в міжнародну фазу заявок PCT на винахід для резидентів України

 

Збори, мита, послуги національних та міжнародних патентних організацій

Юридичні особи

Фізичні особи

Одержувач

Обов'язкові платежі

1

Міжнародна мито за подачу міжнародної заявки PCT на винахід (до 30 аркушів матеріалів заявки)

1300 $

130 $

МБ ВОІВ, Женева

2

Міжнародна мито за подачу міжнародної заявки PCT на винахід за кожний аркуш понад 30 аркушів матеріалів заявки

15 $

1,5 $

МБ ВОІВ, Женева

3

Мито за патентний пошук (на користь міжнародного пошукового органу (МПО) - за вибором заявника

Європейське патентне відомство або

 

1700 євро

або

 

425 євро

або

Женева

Федеральний інститут промислової власності (Росія)

5000 рос. руб.

5000 рос. руб.

ФИПС, Москва

4

Національний (український) державний тариф за пересилання реєстраційних примірників міжнародної заявки PCT в Міжнародне бюро і до компетентного Міжнародного пошукового органу

1300 грн.

65 грн.

Укрпатент, Київ

5

Національний (український) державний збір за підготовку пріоритетного документа і за пересилання завіреної копії однієї національної заявки в Міжнародне бюро (до 30 аркушів)

400 грн.

20 грн.

Укрпатент, Київ

Не обов'язкові платежі (за бажанням заявника винаходу)

 

Мита, у разі, якщо Заявник винаходу бажає замовити попередню міжнародну експертизу:

 

 

 

6

Мито за проведення попередньої міжнародної патентної експертизи по міжнародній заявці PCT на винахід

2000 рос. руб.

2000 рос. руб.

ФИПС, Москва

7

Мито за обробку результатів попередньої міжнародної патентної експертизи по міжнародній заявці PCT на винахід

20 $

20 $

МБ ВОІВ, Женева

Мінімальна сума мит, зборів, послуг патентних організацій

 

 

Юридичні особи

фізичні особи

 

8

Сума всього

1760 $

387 $

 

Вартість послуг Патентної фірми «Єдність» за підготовку, подачу та введення в міжнародну фазу заявок PCT на винахід для резидентів Україна

 

Найменування послуги (обов'язкові платежі)

Юридичні особи

грн.

Фізичні особи

грн.

1

Замовлення, оплата та отримання від Укрпатенту легалізованої копії національної (української) заявки на винахід, на підставі якої спрямовується міжнародна заявка PCT 

600

400

2

Підготовка комплекту матеріалів заявки:

- Формули винаходу;

- Опису винаходу;

- Реферату винаходу;

- Креслень винаходи,

відповідно до Інструкції PCT   (за один об'єкт винаходу до 15 пунктів формули винаходу), в т.ч. переклад заявки на російську мову

від 6000

від 5000

3

Підготовка заяви за міжнародною заявкою PCT на винахід, відповідно до Інструкції PCT

1000

800

4

Послуга з оплати за заявника обов'язкових платежів (суми платежів у вартість послуги не включена)

1000

800

5

Направлення в Укрпатент всіх матеріалів заявки, ведення листування та діловодства по заявці до дати публікації міжнародної заявки на винахід (дата введення в міжнародну фазу заявки PCT)

1000

800

6

Патентно-правовий аналіз результатів міжнародного патентного пошуку щодо винаходу за міжнародною заявкою PCT

від 2000

від 1600

 

Сума послуг всього п. п. 1-6

від 11600 грн.

від 9400 грн.

 

Не обов'язкові платежі (за бажанням заявника винаходу), грн.

7

Підготовка та направлення Вимоги (Клопотання) на проведення Попередньою міжнародної патентної експертизи в Міжнародний орган попередньої експертизи; представлення інтересів Заявника при проведенні такої експертизи щодо винаходу, листування, діловодство

2000

1600

8

Оплата за заявника мита за попередню міжнародну патентну експертизу щодо винаходу

1000

800

9

Аналіз результатів попередньої міжнародної патентної експертизи щодо винаходу

від 1000

від 800

10

За необхідностю, з урахуванням результатів попередньої патентної експертизи, - підготовка змін до формули винаходу, пояснень до цих змін, спрямування їх в МБ ВОІВ (Женева), в Укрпатент (Київ)

від 3000

від 2400

11

Додаткові (непрямі) витрати, пов'язані з діловодством по міжнародній заявці PCT на винахід: переклади, телефонні переговори, поштові витрати, виготовлення креслень і т.п.

За фактом витрат

За фактом витрат

 

Сума послуг всього п. п. 7-11

від 7000 грн.

від 5600 грн.

Національна фаза міжнародної заявки PCT на винахід.

1. Після міжнародної публікації міжнародної патентної заявки PCT, заявник протягом 30-31 місяці від дати пріоритету заявки має право вводити (переводити) міжнародну заявку PCT з міжнародної фази в національну фазу будь-який з країн - учасниць Договору PCT.

2. Заявка PCT може бути введена за національною процедурою як в одну із зазначених країн, так і в декілька країн, а так само в регіональні фази. Тобто заявник винаходу має право отримати: один патент для однієї країни та/або декілька патентів для декількох країн та/або регіональні патенти.

3. При введенні міжнародної заявки PCT в національну фазу кожної з країн, заявник винаходу має право діяти на території кожної з країн через патентного повіреного кожної з країн.

4. При цьому, при введенні в національну фазу заявки PCT, немає необхідності складати формулу, опис, реферат винаходу відповідно до законодавства кожної з країн, а необхідно лише здійснити переклад документів міжнародної заявки PCT на мову певної держави.

5. За введення в національну фазу міжнародної заявки PCT, в кожній з країн оплачуються мита, як правило, в національній валюті цієї країни.

6. За проведення національної патентної експертизи за заявкою PCT в кожній з країн оплачуються мита, як правило, в національній валюті цієї країни.

7. За видачу національного патенту на винахід за заявкою PCT в кожній з країн оплачуються мита, як правило, в національній валюті цієї країни.

8. У кожній з країн, де отримано національний патент, за підтримання національного патенту в дії, щорічно оплачуються мита, як правило, в національній валюті цієї країни.

9. За переклад, націоналізацію, діловодство за заявкою PCT, за видачу національного патенту, як правило, необхідно оплачувати послуги патентного повіреного кожної з країн або послуги регіонального патентного повіреного (наприклад - євразійського).

Вартість введення міжнародної заявки PCT на винахід в національну фазу кожної з країн і вартість одержання патенту може становити від 1500 $ до декількох тисяч $, в залежності від складності та обсягу патентної заявки на винахід, залежно від країни і в залежності від рівня (статусу) патентної фірми (патентного повіреного) цієї країни. Наприклад, середня вартість проходження патентної заявки PCT та отримання патентів в таких європейських країнах як Німеччина, Франція, Великобританія становить 5 000 - 8 000 євро.   США - близько 10 тис. дол., Китай - близько 2,5-4 тис. дол.;    

Введення міжнародних заявок PCT в національну фазу Україні. Отримання патентів України на винаходи (корисні) моделі за міжнародними заявками PCT.

Мінімальна вартість підготовки, направлення в Укрпатент, та введення в національну фазу Україні міжнародної заявки PCT на винахід (корисну модель) для нерезидентів Україні на території Україні; одержання патенту України на винахід (корисну модель).

 

 

Юридичні особи

Фізичні особи

1

Збори, мита, послуги Укрпатенту,

1760 $

387 $

2

Вартість послуг Патентної фірми «Єдність»

1450 $

1175 $

3

сума всього

3210 $

1562 $

Більш детальна інформація про вартість введення міжнародної заявки PCT на винахід в національну фазу Україні, отримання патенту України на винахід (корисну модель)  

Патентна фірма «Єдність» пропонує Вам кваліфіковану допомогу на території Україні щодо повного діловодства за міжнародними заявками PCT, де заявники - нерезиденти України, а також отримання патентів України на винаходи (корисні моделі) за цими заявками для нерезидентів України, а саме :

1. Прийняття представництва (довіреності) від нерезидента Україна перед Патентним відомством України та перед Державною службою інтелектуальної власності України щодо міжнародної заявки PCT на винахід для здійснення процедури введення цієї заявки PCT в національну фазу Україні.

2. Переклад матеріалів патентної заявки PCT на винахід на українську мову.

3. Оформлення заяви та всіх матеріалів заявки PCT на винахід відповідно до вимог та законодавчих норм Україні українською мовою. Напрямок зазначених матеріалів національної заявки PCT на винахід в Укрпатент.

4. Оплата всіх необхідних зборів і мит, пов'язаних з національною заявкою PCT на винахід, а так же оплата зборів і мит, пов'язаних з отриманням патенту України на винахід (корисну модель) за заявкою PCT.

5. Ведення повного діловодства та листування з державної патентної експертизою Україні щодо національної заявки PCT на винахід.

6. Отримання патенту України на винахід (корисну модель) за національною заявкою PCT на винахід.  

7. За бажанням і дорученням власника патенту України на винахід здійснення процедури щорічного підтримки в дії патенту України на винахід (оплата зборів, повідомлення до державного реєстру патентів України на винаходи, корисні моделі).

 

Збори, мита, послуги Укпатента

Юридичні особи

Фізичні особи - автори винаходу

1

Збір за подачу заявки на винахід (один незалежний пункт формули)

100 $

5$

2

Збір за подачу заявки на винахід (за кожний додатковий пункт формули, більше 3-х)

10 $

0,5 $

3

Збір за проведення кваліфікованої патентної експертизи за заявкою на винахід (за кожний незалежний пункт формули)

 

375 $

 

18,75 $

4

Збір за публікацію про видачу патенту України на винахід (корисну модель)

від 25 $

від 1,25 $

5

Мито за видачу патенту України на винахід (корисну модель)

100 $

100 $

6

Послуги патентної фірми «Єдність» за вищевказаними в даному розділі п. п. 1-6

від 1000 $

від 800 $

 

 

Юридичні особи

Фізичні особи

8

Сума всього

від 1600 $

від 925,5 $

Консультації з питань патентування винаходів і корисних моделей Ви можете отримати за телефонами:

(044) 259-93-05; (067) 209-78-89

email   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Контактное лицо: CУХАРЕВ Станіслав Миколайович, магістр з інтелектуальної власності, магістр права (історії правознавства), директор у справах інтелектуальної власності Патентної фірми «Єдність».

(067) 404-17-02

email   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Контактное лицо: CУХАРЕВА Валентина Вікторівна, патентний повірений України, реєстраційний № 101, юрист, магістр з інтелектуальної власності, інженер-мікробіолог, генеральний директор Патентної фірми «Єдність».